Taahhüdümüz

SORUMLU OLMAK ESASTIR

Grubumuz, 1946 yılından bu yana, sürekli kalkınma için gönülden bir bağlılıkla çalışmaktadır. Araştırma & Geliştirme ekiplerimiz için, çevre dostu ürünler tasarlamak bir görevdir. İşte, çevreye gerçek anlamda saygılı olan baskı çözümlerimizi bu şekilde tasarlıyor ve üretiyoruz.

1990’lı yılların başından beri, RISO KAGAKU Corporation, organizasyonu bünyesinde, çevre korumasına yönelik meseleleri ele alan bir komite, ardından departman oluşturmuştur.

1998 yılında, RISO KAGAKU Corporation, "RISO Environmental Charter" çevre taahhüdünü kaleme almıştır.

Her yıl, kurumun sürekli kalkınma alanındaki meselelerini içeren bir rapor da yayınlıyoruz. Bu belgede çevreye olan yaklaşımımız, çevrede bıraktığımız olumsuz etkilerin indirgenmesine yönelik günlük uygulamalarımız yer alıyor.

RISO ATILIMI

Ürünlerimizin daha üretim aşamasından önce, makinelerimizin çevre dostu tasarımlara sahip olmalarına dikkat ediyoruz. Geleceğimiz ve çocuklarımızın geleceği için, çevre dostu bir ürün serisi temel önem taşımaktadır. Ürünlerimizi tasarlarken, dağıtımları, kullanımları ve geri dönüşümlerini de düşünüyoruz.

Doğal kaynaklar sınırlıdır; bunun farkındayız. Mevcut hammaddeleri daha iyi kullanabilmek için, yenilenebilir veya geri dönüşümle kazanılmış maddeler kullanıyoruz. Ayrıca bizim ve makinelerimizin doğal kaynak tüketimlerini de indirgiyoruz.
RISO bu çevre prensiplerinden günlük çalışmalarında ve sürekli olarak benimsemektedir.

Her hareket önem taşır; çalışanlarımızı da çevreye karşı hassas olmaları yönünde teşvik ediyoruz. Yürürlükte bulunan çevre düzenlemelerine uyuyor, objektifler belirliyoruz.

Nihayetinde, değerlerimizi yaşatmak ve Temel olanı kaybetmemek için, hiçbir şeyi henüz tam olarak başarmadığımızı, hep daha iyiye doğru devam etmemiz gerektiğini biliyoruz.