Baskı Makineleri: Hızlı ve Ekonomik Bir Çözüm!

bASKI

Ufak bir işletmeden büyük bir kurumsal şirkete kadar, hayatın her alanında baskı son derece önemli bir konudur. Yıl boyunca sayfalarca çıktı alması gereken kamu şirketleri, kâr amacı güden kopyalama merkezleri ve geniş çapta hizmet veren eğitim kurumları oldukça yüksek baskı maliyetiyle karşı karşıya kalırlar. Baskı makineleri ise maliyeti düşürürken baskı hızını ve kalitesini arttırmaktadır.

Baskı Makineleri Çeşitleri Nelerdir?

Baskı makineleri çeşitleri kullanacak kurumların ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiştir ve her biri farklı avantajlara sahiptir. Örneğin kâr amacı güden bir fotokopi merkezi için hızlı bir cihaz tercih etmek mantıklı olacaktır.

Çeşitlendirme yaparken aşağıdaki kriterlere dikkat edilmektedir;

  • Çözünürlük
  • LCD Dokunmatik panel
  • Baskı Hızı
  • Tarayıcı
  • Dahili GDI
  • Network Kartı
  • USB Girişi

Bunlara ek olarak maksimum kâğıt genişliğine, basılabilir alana ve kâğıt ağırlığına göre modeller üretilmektedir. Tüm bu kriterler doğrultusunda Riso Türkiye baskı makineleri çeşitliliğine önem vermiş ve 9 farklı model üretmiştir.

Dijital Baskı Makineleri Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Baskı yaparken kullanabileceğiniz onlarca teknoloji bulunmaktadır ancak bunların birçoğu eski olduğu için aylık ve yıllık maliyetinizi arttırabilir. Yeni teknolojilerden faydalanmak ise gerekli tüm işlerinizi daha hızlı, daha kaliteli ve düşük maliyetli yapmanıza olanak sağlamaktadır.

Dijital baskı makineleri fiyatları ise modele ve teknolojiye göre değişiklik gösterir. Örneğin bir kırtasiyenin tercih edeceği makine ile bir kamu kuruluşunun tercih edeceği makine farklı olacağı için fiyatları da farklı olmaktadır. Dolayısıyla bu sektörde ortalama bir fiyat vermek doğru değildir.

Aynı zamanda baskı makineleri uzun vadede düşük maliyeti ve kaliteyi hedeflediği için son teknolojiler kullanılarak üretilmektedir. Çok fonksiyonlu olmayan bir fotokopi cihazı sürekli baskı alan kuruluşlar için çok daha maliyetli olacaktır.

En İyi Dijital Baskı Makinesi Hangisidir?

Kendiniz ya da şirketiniz için en uygun ve en iyi makineyi arıyor olabilirsiniz. Her şirketin, kurumun ve derneğin baskı ihtiyaçları birbirinden farklıdır ve öncelikle ihtiyaçlar belirlenmelidir. En iyi baskı makinesi kavramı bu ihtiyaçlara göre değişiklik gösterir. Sizin için en uygun baskı makinesini arıyorsanız Riso Türkiye ile iletişime geçebilirsiniz!