RISO yeni modellerini tanıttı

RISO Türkiye, yeni iki renkli MF9350 ve yenilikçi tasarım ve çeşitli yenilikçi özelliklere sahip tek renkli SF9390 serisini tanıttı. Gelişmiş görüntü işleme özelliği ile gerçek 600 dpi çözünürlüğe sahip ve daha önce elde edilenlerden daha yüksek baskı kalitesi elde edilmesini sağlar. Dakikada 190 yapraklık hızı ile SF9390 şimdiye kadarki en hızlı baskı makinesidir. MF9350’de dakikada 150 baskı hızında iki renkli baskı yapılabilinir.

Önceki modellere göre master üretme süreleri de kısaltıldı. Her iki baskı makinası da RISO’nun yeni sürdürülebilir pirinç yağı bazlı mürekkeple uyumludur. Temel ürünü üretim noktasının yakınında hasat edilir ve çevre üzerindeki etki azaltılır. Dijital baskı makinaları gün geçtikçe gelişmekte. Daha fazla özelliklere sahipler ve artık daha yüksek baskı kalitesi sunarken daha hızlı baskı alınabiliniyor. Master üretme ve ilk kopyalama süreleri azaltılır, böylece üretkenlik en üst düzeye çıkarılır. Yeni tam renkli LCD dokunmatik ekran, sezgisel çalışmayı ve tüm işlevlerin net bir şekilde düzenlenmesini sağlar. Baskı işleri artık standart bir SD Hafıza Kartı takılarak makinelerde saklanabilir ve gerektiğinde tekrar basmak için kolayca erişilebilir.

Ek özellikler arasında, kodlanmış bir görüntünün lazer yazıcıda yazdırılabildiği, kopyalayıcı tarafından taranabildiği ve orijinaline geri çevrildiği ve böylece gizliliğin sağlanacağı bir bellek yazdırma fonksiyonu bulunur. RISO MF ve SF baskı makinaların kullanımını kontrol etmek ve izlemek isteyenler için, isteğe bağlı bir IC Kart okuyucu, yakınlık veya temassız bir kart aracılığıyla oturum açma işlemini basitleştirmek ve hızlandırmak için şimdi mevcuttur. Yeni baskı makinaları 2018’in ortalarından itibaren kullanıcılarıyla buluşacak.