Riso Art

Riso Art

Riso Art Yenilikçi ve Pratik Yönleri İle Dikkat Çekiyor

Riso Art yenilikçi ve pratik yönleri ile dikkat çekiyor. Riso makineleriyle yapılan bir baskı türü olan Riso Art, renklerin niteliği ve yapısı gözle görülür şekilde işlenen bu teknoloji avantajları ile kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Düz bir yüzeyde sürekli olarak yapılan hızlı baskı yoluyla yapılıyor. Riso Kagaku Corparation oluşturduğu bu teknoloji büyük baskı işlerini incelikle yapmaya yarıyor. 

Monokrom mürekkep kullanılmakla olan bu teknoloji ile renk çeşitliliği sağlanıyor. Şöyle ki; saydam olan bu mürekkepler üst üste basılarak farklı renklerin elde edilmesi mümkün oluyor. Bu sayede istenilen üçüncü bir renk elde edilebiliyor. Sanat ürünlerinin basımı için en ideal seçeneklerden birisi olarak ön plana çıkıyor.

 

Riso Art Nasıl Yapılır?

Şablon silindirli bir makine yardımıyla yapılmakta olan Riso, baskı teknolojisi yüksek kalitesi ile son yılların en çok tercih edilenlerinden birisidir. Pahalı ofset ekipmanlarını geride bırakan bu teknoloji sayesinde baskıda büyük tasarruf sağlanmaktadır. Oldukça doğal görüntüler elde etmeye yarayan baskı makinesi sayesinde en küçük yazılar bile okunabilir şekilde basılır.

Peki bu kadar başarılı olan Riso Art nasıl yapılır bakılacak olursa makinenin çalışma prensibine inmek faydalı olabilir. An bir şablon üzerinden yapılan baskı için tambur şablon ile kaplanır ve küçük delikler tarafından sızar. Bu sayede kağıt, makinenin içerisinden; yani termal sistem tarafından oluşturulan deliklerden geçerek baskıyı oluşturur. 

Riso Art Hangi Kağıtlar İçin Kullanılabilir?

Kaliteli baskının diğer adı olan Riso Art’ın yapıldığı yüzeyin özellikleri çok önemlidir. Çeşitli kağıtların kullanılabiliyor olmasına karşın önemli olan nokta baskının yapılacağı yüzeyin kaplamaya sahip olmamasıdır. Bunun yanı sıra kullanılacak kağıdın çok kalın olmaması da önemli noktalardan birisidir. 

Bu sayede reklam afişi yapımında tercih edilen en kaliteli seçeneklerden birini oluşturur. Kataloglar, kartlar ve fanzinler için de çok başarılı sonuçlar vermektedir. Diğer baskı ürünleri için de çok renkli, doğal ve okunabilir görünümü ile tercih edilmektedir.

Riso Art Ürünleri Nelerdir?

Baskı alanında bir dünya lideri olan RISO, 180 ülkede hizmet vermektedir. Dünya çapında kalitesi ile kendisinden söz ettiren RISO, üretim baskısı, hızlı çıktı alanında çok başarılıdır. Kopyalama konusunda hızı ve tasarruflu yanları ile üreticilerin ve iş sahiplerinin yanındadır. Üretkenlik konusunda büyük fırsat sağlayan teknolojisi ile eğitimi desteleyen bir niteliğe sahiptir. Sayfa başı düşük maliyeti ile her kurum, kuruluş ve birey tarafından tercih edilebilir.

Riso Art için kullanılan makineler çoğaltma konusunda başarısı ile fotokopi makineleri benzetilebilir. Bunun yanı sıra matbaa makineleri ile benzemektedir. Başka bir teknoloji olarak tanımlanması çok daha yerinde olan bu makineler yardımı ile üstün teknolojide renkler ve yazılar işlenerek baskı işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle uzun yıllardır uluslararası sektörde sunmakta olduğu kalite ve tasarruf ile yerini almaktadır. Riso Art ürünleri siz üreticiler için kağıt başına düşürmekte olduğu maliyeti ile çok büyük avantaj sağlar. Bunun yanı sıra kaliteden ödün vermeyerek dikkat çekici işler yapmanıza ve yüksek teknolojiden faydalanmanıza olanak sağlar.

Çevre Dostu Üretim

RISO, kullanıcılarını daha temiz bir dünyaya teşvik etmek ve bunu sağlamak için yoğun çalışmalar sürdürmektedir. Ar-ge çalışmaları ile çevreye minimum zarar ile en faydalı olacak seçeneklere yönelmektedir. Bunu ise kısa baskı süresi ile yapmaktadır. Bu sayede daha az elektrik tüketimi ile kullanıcılarının tasarruf etmesine yardımcı olurken; çevreye de daha az zarar vermektedir. Bu sayede siz elektrik faturanızın daha az tutarda geldiği görürken; tükenebilir enerji kaynaklarını da daha az kullanmış olarak çevre dostu tüketimde bulunmuş olacaksınız.