Yazıcılar

Hızlı, Güvenilir ve Düşük Maliyet Sunan Çok Fonksiyonlu Yazıcılar

Ödüllü RISO, dünyanın en hızlı tam renkli mürekkep püskürtme çözümü

İhtiyaçlarınız doğrultusunda baskı çözümlerimizin üretimi, kurulumu ve satış sonrası destek konusunda rakipsiz bir deneyime sahibiz. RISO ComColor Serisi, renkli ve siyah beyaz baskı için inanılmaz derecede düşük bir maliyetle birlikte hız ve güvenilirlik sağlayan yazıcılara / çok fonksiyonlu yazılara sahip. Bağımsız değerlendirme kuruluşları, RISO ComColor Serisinin, düşük işletme maliyetleri için sınıfındaki diğer çözümlere karşılaştırıldığında neredeyse eşsiz olduğunu kanıtlamıştır.

  FW1230 FW5230 GD9630
Technology Line-type inkjet system Line-type inkjet system FORCEJET
Ink type Oil-based pigment ink (Black) Oil Based Pigment (CMYK) Oil Based Pigment (CMYK) - Quick Drying*
Print speeds (A4) Up to 120ppm Up to 120ppm Up to 160ppm
Print image area 310 mm × 544 mm 310x544mm 314x548mm
Paper weights 46gsm to 210 gsm 46 to 210gsm 46 to 210gsm
Maximum Power Consumption Max. 1,000W 1,000W 1,200W
User management options YES YES YES
Images (Click on the images to enlarge) Yazıcılar Yazıcılar Yazıcılar

Compatible Accessories

Facedown Offset Stapler YES YES YES
Multifunction Finisher YES YES YES
NCR Feed Kit YES YES
Perfect Binder -- NO YES
Wrapping Envelope Finisher NO YES
FS2000C NO NO YES
Download Brochures Download Download Download
 • Hız: dakikada 160 sayfa baskı hızı (tek taraflı A4)
 • Kompakt ve kullanımı kolay: tambur, toner veya yüksek sıcaklıkta erime süreci yok
 • Güvenilir
 • Ayda 500.000 adet kadar baskı yapılabilinir
 • Çevreci sınıf lideri: düşük enerji tüketimi ve ‘0’ zararlı emisyon
 • Ofis kullanımı yazıcıları / çok fonksiyonlu yazıcılar ve yüksek hacimli üretim seçenekleri
 • Yazdırabilinir alan: A3 + (340 mm x 550mm)
 • Zarf besleme ve üzerine baskı yapma özelliği
 • Sonlandırma seçenekleri: 2/4 delik açma, zımbalama, kapak kağıtları, kitapçık ve ciltleme
 • USB ve Barkod Alan Tanımı'ndan yazdırma da dahil olmak üzere gelişmiş işlevsellik
 • Kağıt sıkışmalarını en aza indirgeyen basit bir kağıt yolu
 • Soğuk baskı işlemi sayesinde ‘0’ kağıt dalgalanması ve minimum statik yükleme
 • Denetleyici seçenekleri, postscript, EFI Fiery & native IPDS
 • RISO uygulamasından akıllı telefon ve tabletten baskı

Sıkça Sorulan Sorular

Öncelikle B2B iş yapanlar kendilerine uygun yazıcıyı seçerken ilk adımı ‘Hedef müşteri kimdir?’ sorusuna cevap vererek atar. B2C veya CRD iş yapanlar ise ‘ Yapılacak iş nedir?’ sorusunu irdelemelidir. Kitap, eğitim dokümanı, sınav kitapçığı, el ilanı gibi yapılacak işin niteliği de ortaya konulduktan sonra öngörülen baskı hacmi bize doğru modelleme yapma konusunda fikir verir. Baskı hacmi yükseldikçe beklenen hız da artacağı için yapılmak istenen işi karşılayacak niteliklere sahip hıza ulaşabilen modeller incelenmelidir. Tüm bunlar göz önüne alınarak, müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda makine ve işletme maliyetlerini de değerlendirip kendileri için en verimli yazıcıyı seçebilirler.

Yeni nesil mürekkep püskürtmeli üretim yazıcıları, gelişen teknolojiyle birlikte lazer yazıcılara göre daha yüksek hız imkanı sunar ve daha çok işi daha kısa zamanda yaptığı için verimlilik oranı yüksektir. Fırın üniteli (lazer) yazıcılarda bulunan bir çok komponent, INKjet yazıcılarda bulunmadığı için servis ihtiyacı azdır ve daha uygun ‘işletme maliyeti’ imkanı sunmaktadır.

Köklü bir geçmişe sahip olan RISO, 2005 yılından beri global pazarda ‘tabaka INKjet üretim yazıcıları’ konusunda lider konumdadır. Yüksek hız ve düşük maliyet ilkesini benimsemiş ve bu doğrultuda alanındaki en hızlı makineleri geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir. 2015 yılından beri Türkiye ofisi çatısı altında uzman teknik kadrosu ve geniş bayi ağıyla tüm Türkiye’ ye hizmet vermektedir.

RİSO RİSOGRAF’ın yaratıcısı konumdandır. Dünya çapında yazıcı üreten firmalar arasında lider konumla olan RİSO yazıcılar yüksek kalitede kopya ve basılı medya ekipman ve aksesuarlarını siz değerli iş ortaklarına sunmaktadır.

İhtiyaçlarınıza göre uyarlanmış baskı çözümleri için üretim, kurulum ve satış sonrası hizmette benzersiz deneyime sahibiz. RISO ComColor serisi, inanılmaz derecede düşük bir maliyetle hız ve güvenilirlik sunan renkli ve siyah beyaz baskı için çok işlevli yazıcılar içerir. Bağımsız gözden geçirenler, RISO ComColor serisinin düşük işletme maliyetleri açısından sınıfındaki diğer çözümlerle neredeyse eşsiz olduğunu gösteriyor.

RISO yazıcılar, dakika 160 sayfa baskı hızına sahiptir. Bu açıdan en hızlı şekilde tek taraflı bir A4 kağıdını basabilirsiniz. Güvenilir olan bu modeller kolay bir kullanıma sahiptir. Bunun yanı sıra kağıt sıkışmalarını en aza indiren basit bir kağıt yoluna sahiptir. Soğuk baskı özelliği sayesinde ise ‘0’ kağıt damgalanması ile işlerinizi kolaylaştırmaktadır. Tüm bu açılardan RISO yazıcılar hayatınızı kolaylaştırmak ve maliyeti azaltmak için vardır.

Pek çok farklı RISO yazıcı modeli bulunmaktadır. Bu açıdan yazıcı satın almadan önce bazı konulara dikkat etmek gerekir. İlk olarak B2B şirketleri, ‘Hedef müşterimiz kim?’ sorusuna cevap vermelidir. B2C veya CRD faaliyetlerinde bulunanlar, ise ‘Yapılacak iş nedir?’ sorusunun yanıtını bulmalıdır. Kitaplar, eğitim materyalleri, sınav kitapları, el ilanları vb. yapılacak işin niteliği açıklandıktan sonra, beklenen baskı hacmi size doğru modele nasıl ulaşacağınızı söyler. Bu açıdan baskı hacminin arttıkça hız da artmaktadır. Bundan dolayı işiniz için istediğiniz hızı sağlayabilecek bir model bulmanız gerekir.Bunu göz önünde bulundurarak makine ve maliyetini değerlendirmeli, işletme maliyetini müşteri ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalı ve sizin için en uygun olan yazıcıyı seçmelisiniz.

Atılan adımların tek bir ortak noktası vardır; yenilikçilik! Süreçlerde yoğun seviyelerde AR-GE çalışmaları yapılmaktadır. Baskı sektöründe süregelen tecrübemiz, gerekli olan baskı malzemelerini de üretmemize imkân tanımakta ve büyük bir güç olarak bizleri tek çatı altında toplamaktadır.

Uzun bir geçmişe sahip olan RISO, 2005 yılından bu yana yazıcılar konusunda dünya pazarında lider konumdadır. Yüksek hız ve düşük maliyet ilkesini benimseyerek, bu alanda en verimli makineyi geliştirmeye devam ediyoruz. 2015 yılından bu yana Türkiye ofislerimizin çatısı altında Türkiye’nin her yerinde deneyimli bir teknik ekip ve yaygın bir bayi ağı ile çalışıyoruz. Bu açıdan yazıcılar konusunda bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçerek profesyonel bir hizmetten yararlanabilirsiniz.

İletişime Geçin

İhtiyaca yönelik çözümlerimiz ve kaliteli ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.