Gelecekte Dijital Baskı

dijital baskı

Gelecekte dijital baskı sektörünü nelerin beklediğini incelemeden önce kitap baskı makinesi nedir sorusuna netlik getirmek istiyoruz.

Kitap baskı makinesi nedir?

Dijital matbaa, klasik matbaalarda kullanılan, film, kalıp gibi statik yöntemler yerine doğrudan dijital verilerden baskı ve baskı sonrası işlemlerin yapılmasıdır. Özellikle 1000 adet altındaki kitap baskılarında daha ekonomik ve hızlı olduğu için tercih edilmektedir

Dijital ortamda hazırlanan çalışmaların film, aydınger, asetat, kalıp vb. ara aşamaların kullanılmadan doğrudan dijital baskı makinelerine gönderilerek basılması tekniğine dijital baskı denir. Gittikçe ilerleyen teknoloji ve yapılan yatırımlar sonucu Dijital kitap Baskı belli sayılara kadar Ofset Baskı ile rekabet edebilir hale gelmiştir. Genelde düşük adetli ve hızlı çözümler sunduğu için Dijital Baskı tercih edilir.

Dijital Baskı ve Ofset Baskı Arasındaki Farklar

Geleneksel Ofset Baskı sisteminde basılacak ürünlerin kalıp alınma işlemi vardır. Bu işlem süreyi uzatır ve az ürünlü üretimlerde fiyatını artırır. Dijital Baskı sisteminde ise kalıp diye bir şey yoktur. Dijital ortamdaki ürün ilk olarak makineye gönderilir. Eğer değişiklik yapılacaksa bu çok kolay ve rahat bir şekilde olur. Hız odaklı işlerde Dijital Baskıyı seçmeniz sizi ve şirketinizi birçok problemden kurtarır.

Ofset Baskı tekniğinde birçok zararlı kimyasallar bulunur. Dijital Baskıda böyle bir problem yoktur. Su bazlı yapılan üretim sayesinde sağlıklı ürünlere kavuşursunuz. Dijital Baskıda sağlığa zararlı ürünler

kesinlikle kullanılmaz.

Kitap Baskı Makinesi Nerelerde Kullanılır?

  • Kitap
  • Gazete
  • Dergi
  • Broşür
  • Ajanda
  • Poster

Dijital Baskının Avantajları

  • Dijital Baskı işleminde tasarım rahatlığı söz konusudur. Üründe oluşabilecek en ufak bir hata için anında çözüm üretilebilir.
  • Çalışmanızı yetiştirmek konusunda sorun yaşıyorsanız Dijital Baskı sizin için en uygun yoldur.
  • Baskısı yapılacak ürün sayısı az ise yine Dijital Baskıyı tercih etmelisiniz. Az adetli olan ürünlerde Ofset Baskıdan çok daha az bir maliyetle işinizi halledebilme imkanı sunulmaktadır.
  • Dijital baskı size her konuda kolaylık sağladığı için diğer baskı türlerinden ayrılır.

Kitap Baskı Fiyatları

Kitap baskı fiyatları hepimiz için büyük bir önem arz edebiliyor kitap baskı fiyatları öğrenmek için internetten detaylı bir araştırma yapıp geniş kapsamlı bilgi alabilirsiniz kitap baskı fiyatları adet sayfa kalınlığı sayfa sayısı kullanılan kâğıdın türüne göre değişkenlik gösterebilir.