Kart Baskı Makinesi

Kurumsal şirketlerin çoğu, çalışanları için kartvizit ve tanıtım kartı basımlarını yapmak istemektedir. Kartvizit baskı makinesi şirketlerde çok amaçlı olarak kullanılabiliyor. Kart baskı makineleri ile şirketler, personel tanıtım kartlarını, yaka kartı, pazarlama amaçlı reklam ve kimlik kartı baskı işlemlerini yapabiliyorlar.

Gelişmiş teknolojiler sayesinde kart baskıları, isteğe göre tek yönlü ya da çift yönlü olarak yapılabiliyor. İşletmeler, basmak istedikleri kartlarla ilgili tasarımlarını kendileri yapabiliyor ve baskı makinesinde istedikleri sayıda seri baskı gerçekleştirebiliyorlar. Baskı makinesinin kurulumu ve kullanımı çok kolaydır. Tasarımı oluşturulan kart baskıları kolaylıkla yapılabilecektir.

Baskı Makinesi Nedir?

Kartvizit baskı makinesi, çok fazla renk tonunda baskı yapabilen özel makinelerdir. Kağıt, pvc gibi tüm ürünler üzerine istenilen baskıları rahatlıkla yapabilmektedir. Kartvizit ihtiyacı olduğunda hazırlanan özel tasarımlarla baskı işlemleri daha ekonomik olarak hemen gerçekleştirilir. Baskı makineleri kullanım amaçlarına göre farklı modellerde üretilir.

Kartvizit basımı için kullanılacak makineler seçilirken yapılabilecek tüm baskı seçenekleri göz önünde bulundurulur. Baskı teknolojisinde yaşanan gelişmelere göre özel hazırlanan makineler, işletmelere büyük avantajlar sağlamaktadır. Yüksek kalitede yapılan baskıların tümü en hızlı şekilde yapılır.

Baskı Makinesi Niçin Kullanılır?

Ofislerde kullanılan baskı makinelerinin kullanım amaçları farklı olabiliyor. Kartvizit baskı makinesi personel kartları ve kartvizit basım işlemlerinin yapılmasını sağlar.

Baskı makinesinin kullanım amaçları şunlardır;

  • Kartvizit basımı,
  • Personel tanıtım kartı basımı,
  • Yaka kartı basımı,
  • El ilanı basımı,
  • Bilet basımı,
  • Antetli kağıt basımı,

Kağıt ve pvc kart basımı amacıyla kullanılabilen baskı makineleri, tüm özel tasarımların basılmasını sağlar. Gelişmiş sistemlere sahip olan baskı makineleri, dijital özelliklere sahiptir ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Hazırlanmış olan baskı tasarımlarını istenilen ölçülerde, farklı kağıt ürünleri üzerine yüksek kalitede basabiliyor.

Kartvizit Baskı Makinesinin Kullanımı

Baskı makineleri, bilgisayar sistemlerine normal yazıcı cihazları gibi hemen kurulabilmekte ve kullanılmaya başlanmaktadır. Kartvizit basımları, ihtiyaca göre tek yönlü ya da çift yönlü olarak yapılır. Baskı makinesi kurulumu tamamlandıktan sonra dijital ortamda hazırlanan kartvizit tasarımlarının yazdırılması için baskı makinesine istenilen ölçülerde hazırlanmış boş kartlar yerleştirilir.

Normal yazıcı mantığında olduğu gibi yazdırma seçeneklerinde baskı makinesi seçilir ve yazdır komutu ile kartvizit baskıları yapılmaya başlanır. Dijital kullanım seçeneği sunduğu için kartvizit baskıları istenilen sayıda yapılabilir. Farklı ürünler üzerine de baskılar yapılabilmektedir.

Baskı Makinesi Kullanım Avantajları

Kartvizit ya da tanıtım kartı gibi çeşitli baskı işlemlerinde kullanılan baskı makinelerinin işletmelere sağladığı birçok avantaj vardır. Yüksek hızda ve kalitede baskı yapılmasını sağlar. Tüm baskı işlemlerinin düşük maliyetlerle ve istenilen tasarımlarda yapılmasını sağlayacaktır.

Çok yönlü kullanım özelliği vardır ve bilgisayar sistemlerine USB bağlantısı yapılabilmektedir. Usb üzerinden veri okumakta ve istenilen baskıların daha hızlı, kaliteli, güvenli yapılmasını gerçekleştirmektedir. Farklı kağıt türlerine baskı yapılmasını sağlayarak yapılacak işlemleri kolaylaştırır.