Kitap Baskı Makinesi

Baskı makineleri, geleneksel matbaaların kullandığı film ve kalıp gibi statik yöntemlerden ziyade, doğrudan dijital verilerden bir işlemdir. Daha ekonomik ve daha hızlı olduğu için özellikle 1000 adetten az kitapların basımı için uygundur. Güzel baskılar elde etmek için iyi bir kitap baskı makinesi satın almanız şarttır.

Dijital ortamda hazırlanan eserlerin film, Edinger, Asetat, kalıp vb. Ara aşama kullanılmadan doğrudan dijital baskı makinesinde baskı yapılması tekniğine dijital baskı denir. Teknolojinin gelişmesi ve yatırım nedeniyle dijital baskı, belirli bir oranda ofset baskı ile daha rekabetçi hale geldi. Genel olarak konuşursak, dijital baskı küçük partiler ve hızlı çözümler sağladığı için ilk tercihtir.

Kitap Baskı Makinesi Ne İşe Yarar?

Günümüzde gazetelerden kitaplara, dergilerden broşürlere, kartvizitlerden faturalara ve karton ambalajlara kadar sayısız baskı uygulamasında kullanılan teknolojidir. Aynı anda birden çok kez yazdırabilirsiniz. İster imal edilmiş ister el yapımı kalıplar kullanılabilir. İmal edilen kalıplar, el yapımı kalıplara göre daha maliyetlidir ancak daha kalitelidir. Bu nedenle üretilen kalıpta baskı daha kaliteli olacaktır.

Kitap Baskı Makinesi Çalışma Prensibi Nasıldır?

Ofset baskı ekipmanı farklı silindirler kullanır. Bu parçalar farklı metaller kullanılarak üretiliyor. Yüzeyleri ışığa son derece duyarlı nesnelerle kaplıdır. Baskı ekipmanının üç farklı silindiri veya tepsisi vardır. Bunlar; kalıp silindirleri, blanket ve baskı silindirleridir. Ayrıca bir mürekkep silindiri ve bir nemlendirme (su) silindiri vardır. Kalıp kazanı üzerinde kalıplar bulunmaktadır. Kalıp üzerindeki görüntü düzdür. Baskı plakası döndükçe, nemlendirme silindiri veya su silindiri, mürekkep silindiri ile temas eder. Basıldığı yerde mürekkep, basılmadığı yerde su uygulanır.

Kitap Baskı Makinesi Nerelerde Kullanılır?

Düşük maliyetlerle iyi baskılar çıkartabileceğiniz bu makineler sandığınızdan çok daha fazla işlevi yerine getirebilir. Üst düzey kaliteli baskıları birçok alanda sizlere sunarak görüntü ve dizayn açısından sizleri memnun eder.

  • Kitap
  • Gazete
  • Dergi
  • Broşür
  • Ajanda
  • Poster gibi birden fazla alanda işinize yarar.

Bu alandaki işlerinizi en iyi şekilde yerine getirmek için kitap baskı makinesi kalitenizin iyi olması şarttır. Güvenli firmaları tercih ettiğinizde istediğiniz gibi güzel işler çıkarabilirsiniz.