RISO Turkey Çatısı Altındaki Çok Fonksiyonlu Yazıcılar

Comcolor

2005 yılından beri “tabaka INKJET üretim yazıcıları” üretiminde marka olarak lider konumda bulunan, oldukça köklü ve başarılı bir geçmişe sahip olan RISO, çok fonksiyonlu yazıcılar konusunda da oldukça beğenilen bir firma olarak sektör içerisinde çalışmalarına devam etmektedir. Markanın temel ilkesi “yüksek hız, düşük maliyet” mottosu olduğundan geliştirdiği tüm ürünlerinde hız konusunda müşterilerine zaman kazandırıp, maliyet konusunda da mutlu olacakları çözümler sunmaktadır.

RISO’nun ortaya çıkarmış olduğu dünyadaki en iyi hıza sahip tam renkli mürekkep püskürtme çözümü, çoğu işletmenin müthiş bir ilerleme kaydedebilmesine yardımcı olarak piyasa genelinde büyük övgü toplamıştır. 2015 yılından beri bulunduğu Türkiye piyasasında başarıdan başarıya imza atan marka, bu başarının devamlılığı için sektörel ihtiyaçların her daim takibinde olarak yeni yazıcılarında hem ihtiyaçlara hem yeni teknolojilere uygun çözümler geliştirmeye devam etmektedir.

RISO çok fonksiyonlu yazıcılar arasından örnek olarak gösterebileceğimiz ComColor serisi, hem siyah mürekkeple yapılan klasik siyah-beyaz baskılarda hem de renk kullanımına ihtiyaç duyulan işler için renkli baskılarda oldukça işe yarar bir maliyet düşürücü tekniğe sahiptir. Aynı zamanda düşük maliyet yaratabiliyor olmasının yanında güvenilir baskı ve oldukça hızlı çözümler sağlayan bu yazıcı serileri, işletmelerin deyimi yerindeyse göz bebeği konumundadır.

Çok Fonksiyonlu Yazıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir markanın ya da bağımsız işletmenin baskı çözümleri arayışlarında, üzerinde durması gereken iki temel unsur bulunur. Bu unsurlar hedef müşterilerin kimler olduğu ve yapılacak işin çeşididir. Pek çok farklı sektörden pek çok farklı baskı ihtiyacı için geliştirilen farklı özellikteki yazıcılar sayesinde kitap baskıları, sınav kitapçığı vb. eğitim materyalleri baskıları, farklı eğitim dokümanları baskıları, broşür baskısı vb. şekilde örneklendirilecek baskılar doğru modelleme seçenekleri belirlenerek baskı süreçlerine sokulmaktadır.

Bu noktada baskı hacmi işin gerekliliklerine göre büyüyebileceğinden, hız artışına da ihtiyaç duyulacağı için hem hızı hem süreci en iyi şekilde karşılayabilecek yazıcı modelleri iş çözümlerinizde iş sağlayıcı tarafları oldukça rahatlatmaktadır. Bununla birlikte geliştirilmiş teknolojilerle birlikte eski tip lazer yazıcılara nazaran daha hızlı çalışan ve daha kısa zamanda iş bitirici özellikleri bizlere sunan mürekkep püskürtmeli yazıcılar da çok fonksiyonlu yazıcılar ve özellikleri açısından oldukça uygun işletme maliyetlerine kavuşulma imkanını da sunmaktadır.