Yazıcılar: Fonksiyonlu Bir Yazıcı Nasıl Olur?

Yazıcı denildiğinde herkesin aklına renkli ve siyah beyaz çıktı alabilen, bazense fotokopi çekebilen makineler gelmektedir. Gerçekte ise yazıcılar çok daha özellikli ve fonksiyonlu olabilmektedir. İhtiyaçlarınıza yönelik bir yazıcı bulduğunuzdan emin olmak için iyi bir araştırma yapmalısınız. Detayları öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin!

Yazıcı Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Herkesin ilk merak ettiği konu yazıcı fiyatları ancak bu konuda ortalama bir fiyat vermek dahi imkânsız. Bunun sebebi yazıcı fiyatlarının markasına, modeline ve özelliklerine göre değişiyor olmasıdır. Örneğin Riso Türkiye olarak 3 farklı model yazıcı üretiyoruz ve her biri farklı bir ihtiyaç için daha avantajlı olabiliyor.

Yazıcı almadan önce aşağıdaki konulara dikkat etmelisiniz;

  • Yazıcının modeli ve yapım yılı dikkate alınmalıdır çünkü eski teknolojiyle üretilen yazıcılar size daha maliyetli olabilir.
  • Yazıcının markası da aynı zamanda önemlidir. Ek parçalara kolay ulaşmak özellikle önemli bir konudur.
  • Kartuş özelliklerine bakmalısınız.
  • Sayfa başı maliyeti göz önüne alabilirsiniz.
  • İhtiyaçlarınızı belirlemeli ve yazıcının ihtiyaçlarınıza karşılık verip vermediğine bakmalısınız.

Yukarıdaki maddeler ayrı ayrı önemli ancak sizin ihtiyaçlarınız da dikkate alınmalıdır. Bu sebeple derin bir araştırma yapmalı ve kendinize uygun yazıcıyı almalısınız.

En İyi Yazıcıyı Nasıl Bulabilirim?

Bir ürün satın almadan önce en iyisini bulmak istediğinizi tahmin ediyoruz. Aslında yazıcılar konusunda en iyi diye bir şey yoktur çünkü ihtiyaçlara göre seçim yapmak gerekmektedir. Örneğin gün içerisinde çok fazla baskı almanız gerekiyorsa baskı hızına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Renk önemliyse yazıcıların renk özelliklerine göz atabilirsiniz. Riso Türkiye 3 farklı yazıcı üretmektedir ve bunları farklı özelliklerde üretmektedir. Bunun sebebi ise farklı ihtiyaçlara karşılık vermek. Aşağıda yazıcıların arasındaki farkları göreceksiniz;

  1. Teknoloji konusunda iki farklı seçeneğiniz bulunuyor: Renkli Inkjet ve siyah beyaz Inkjet.
  2. Renk konusunda ise üç farklı seçenek sunuyoruz: 5 Renk, Siyah ve CMYK.
  3. Baskı hızı dk 120 ya da dk 160 olabilmektedir.
  4. Kâğıt ağırlığı üç modelde de standarttır.

Gördüğünüz gibi yazıcılar ihtiyaçlara göre üretilir ve uygun olanı seçmek gerekmektedir. Eğer kararsız kaldıysanız Riso Türkiye ile iletişime geçerek size en uygun yazıcıyı bulabilirsiniz.https://www.risoturkiye.com.tr/yazicilar/